Dodano: 2014-09-16

Zawody lekkoatletyczne w regionie

6 września w Białej Podlaskiej odbył się prestiżowy finał Ekstraklasy Lekkoatletycznej sezonu 2014. Nie zabrakło tam oczywiście zawodników z naszego Klubu Sportowego Agros Zamość. Udanie wystąpili w niej wychowankowie tego klubu zajmując 8 miejsce. Jak powiedział Konrad Firek, prezes Klubu Sportowego Agros Zamość, miejsce które zajęli zawodnicy reprezentujący nasze miasto jest zadowalające.

W ubiegłą niedzielę 7 września na stadionie lekkoatletycznym na zamojskim OSiR odbył się VII Otwarty Mityng Kwalifikacyjny Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki + III rzut Wojewódzkiej Ligi Młodzików.

Jak powiedział Konrad Firek, na miejski stadion zawitało wielu zawodników z całej Polski. Tak duże zawody odbyły się u nas na nowo odremontowanej bieżni lekkoatletycznej, której nawierzchnia tartanu została całkowicie wymieniona na nową.

W niedzielę wystartowała duża liczna zawodników z Agrosu. Jednak jak oznajmił Konrad Firek zawodnicy którzy brali udział w sobotnim finale TAMEX Ekstraklasy lekkoatletycznej w Białej Podlaskiej nie wzięli udziału w VII meetingu

Konrad Firek zapowiedział, że zawody ze względu na dużą konkurencję były ciekawe, bo przyciągnęły na stadion nie tylko zawodników, którzy brali udział w zawodach, ale i sporą liczbę widzów.

Mieszkańcy przyszli po to by zobaczyć na czym polegają poszczególne konkurencje z lekkiej atletyki. Pogoda podczas kwalifikacji dopisała, co sprzyjało rywalizacji. Nasi zawodnicy reprezentujący zamojski Klub Sportowy Agros stanęli na podium. W rzucie 3 kg młotem juniorek zwyciężyła Aleksandra Śmiech z wynikiem 54.78.

W biegu na 100 metrów najszybciej pobiegł Dominik Kopeć. Na 600 m pierwsze miejsce zajął Jakub Chmiel. W skoku wzwyż kobiet najlepsza okazała się Klaudia Łapa. Skoczyła ona na wysokość 1.62.m. W biegu na 300 metrów kobiet wygrała Izabela Putkowska, a na 300 metrów młodziczek najlepiej pobiegła Marta Malinowska.

W skoku w dal kobiet faworytką okazała się w tej konkurencji Paulina Przytuła na odległość 4.78.m. W skoku w dal mężczyzn najlepszy był Szymon Rajtak, bo ten zawodnik skoczył na wysokość 6.56.m W rzucie 1 kg dyskiem młodzików popisał się Jakub Lewoszewski. Rzucił na odległość 47.06.m

W sobotę 13 września na stadionie zamojskiego OsiR-u przy ulicy Królowej Jadwigi 8 odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Zawody zostały zorganizowane przez Klub Sportowy Agros Zamość. Rozpoczęły się one od rzutu młotem.

Więcej o zawodach powiedział nam prezes klubu Sportowego Agros Zamość - Konrad Firek.

A jak wypadli na mistrzostwach reprezentanci zamojskiego klubu? Na to pytanie udzielił odpowiedzi również prezes Agrosu.

Podczas zawodów w lekkiej atletyce nasi zawodnicy zajmują miejsca na podium i zdobywają złote, srebrne i brązowe medale. Co świadczy, że te konkurencje sportowe wzbudzają zamiłowanie w uczniach do ich uprawiania.

Pogoda podczas mistrzostw dopisała, a na sam stadion z uwagi na duży zakres rozgrywanych konkurencji przyjechało liczne grono zawodników, którzy gorąco dopingowali swoich rywali.

Zawodnicy zmierzyli się m.in. w rzucie 3 i 4 kilogramowym młotem, w rzucie dyskiem czy pchnięciu 3 kilogramową kulą. Odbył się także skok wzwyż i w dal. Ponadto biegi na krótkim dystansie stu metrów po długi dystans dwóch tysięcy metrów.

Już za dwa tygodnie odbędą się dla tej grupy wiekowej MP w Zielonej Górze. Dla tych, którzy zajęli najlepsze miejsca składamy serdeczne gratulacje.