Dodano: 2016-06-28

Turniej Łucznictwa w Baszni Dolnej

Turniej Łucznictwa w Baszni Dolnej

W niedzielę (26.06) w Baszni Dolnej odbył się Międzynarodowy Turniej Łucznictwa Tradycyjnego. Wśród atrakcji znalazły się m.in.: Finał Zawodów Łuczniczych „O Strzałę króla Jana - Obrońcy Europy”, spotkania z katem, nauka strzelania z łuku, historyczne zabawy, tańce, warsztaty rzemieślnicze, oraz dawna kuchnia.
Wójt Gminy Lubaczów, Wiesław Kapel w rozmowie z Anną Głowacką poinformowała, że turniej  ma wymiar międzynarodowy, co przyczynia się do promocji zarówno Gminy Lubaczów jak i całego województwa podkarpackiego na tle Europy.

Marta Tabaczek, zastępca dyrektora w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubaczowie wskazała, że przybyli łucznicy stworzyli obozy łucznicze, gdzie zaprezentowali rozmaite atrakcje.  

Bogusław Popek z Jasła oraz łucznik z Rozembarku podkreślił, że udział w turnieju jest dla niego sposobem na rozwijanie pasji oraz umiejętności poprzez wspólną integrację oraz wymianę doświadczeń.

Organizatorem Turnieju Łucznictwa Tradycyjnego była Gmina Lubaczów oraz Samorząd Województwa Podkarpackiego w ramach Kresowej Offensywy Kulturowej.

Mat./Fot. Anna Głowacka

Informuje: Małgorzata Kryk

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
Bogusław Popek
Marta Tabaczek
Wiesław Kapel