Dodano: 2016-06-28

Parafiada u Chrystusa Króla w Biłgoraju

Parafiada u Chrystusa Króla w Biłgoraju

Na boisku sportowym „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 4 w Biłgoraju odbyła się w niedzielę (26.06) 1 Parafiada zorganizowana przez Parafię pw. Chrystusa Króla, Szkołę Podstawową nr 4, Zespół Szkół Leśnych oraz Radę Osiedla 'Różnówka' w Biłgoraju. O tym, jaki jest sens i wartość organizowania Parafiady informuje wikariusz parafii Chrystusa Króla, ks. Maciej Lewandowski:

Rodzinne świętowanie niedzieli na Parafiadzie rozpoczęło się od Eucharystii, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił dyrektor Wydziału Duszpasterstwa w Diecezji Sandomierskiej, ks. Michał Mierzwa. Kapłan, który pełnił również rolę konferansjera podczas Parafiady, powitał zgromadzonych gości:

W bogatym programie Parafiady znalazły się „Śpiewane pozdrowienia” w wykonaniu Zespoł „Belferki”, występ Kapeli Podwórkowej „Wygibusy”, występ zespołu „Big Band”, a także występ scholi i zespołu młodzieżowego parafii Chrystusa Króla. Ponadto zaprezentowały się zespoły karate, a także młodzież z parafii przedstawiła tańce z Belgii i Finlandii. Była okazja również do posłuchania pieśni patriotycznych z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Kluczowym punktem Parafiady był mecz przedstawicieli policjantów konta reprezentacja księży z naszej diecezji - mistrzów Polski w piłkę nożną, a także „Lot balonem do nieba”, podczas którego była możliwość lotu balonem nad Biłgorajem. Później miały miejsce 'Wieczorne chwile z wdzięcznością' czyli podziękowania i dedykacje muzyczne. I Parafia zakończyła się Apelem Jasnogórskim.

 

Mat./Fot. Joanna Ferens

Informuje: Anna Niderla

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
ks. Michał Mierzwa
ks. Maciej Lewandowski