Dodano: 2016-06-22

Akcja „Bezpieczny rower”

Akcja „Bezpieczny rower”

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Komenda Miejska Policji w Zamościu wspólnie z Miastem Zamość prowadzi działania profilaktyczne polegające na rozpropagowaniu ulotek „Bezpieczny rower” informujących o prawdopodobieństwie kradzieży jednośladów i skutecznych sposobach zapobiegania tego typu przestępstwom. Ulotki zostaną rozmieszczone na tablicach informacyjnych zamojskich osiedli – informuje Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Zamość, Marek Gajewski.

Coraz więcej mieszkańców Zamościa korzysta z transportu rowerowego, a tym samym zwiększa się prawdopodobieństwo występowania kradzieży jednośladów. Niejednokrotnie rowery pozostawiane są bez odpowiedniego zabezpieczenia, stąd apel policji, by nie dawać szansy złodziejom:

Aby oznaczyć swój jednoślad wystarczy zgłosić się na Komendę Policji z odpowiednimi dokumentami i swoim jednośladem - mówi podinsp. Joanna Kopeć z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu:

Oznakowanie roweru znacznie ogranicza możliwość jego kradzieży, a w jej przypadku pozwala na szybsze jego zidentyfikowanie i odnalezienie.

 

Mat. Małgorzata Kryk

Informuje: Anna Niderla

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
podinsp. Joanna Kopeć 2
podinsp. Joanna Kopeć 1