Dodano: 2016-06-21

Noc Świętojańska w Baszni Dolnej

Noc Świętojańska w Baszni Dolnej

W sobotę (18 czerwca) w Parku Wiejskim w Baszni Dolnej odbyły się obchody Nocy Świętojańskiej. Na scenie plenerowej zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych oraz Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Witoski w Baszni Dolnej. Gościnnie wystąpili również przedstawiciele Ogniska Baletowego z Jarosławia oraz kapela Braciaki. Wydarzeniu  towarzyszył konkurs na przygotowanie najładniejszego wianka, obrzęd „palenia złych myśli” w ognisku oraz spływ rzeką Sołotwą w asyście rusałek.

Bolesław Dydyk, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Baszni Dolnej w rozmowie z Anną Głowacką, podkreślił, że organizacja Nocy Świętojańskiej pomaga w przekazywaniu najmłodszym wartości kultury regionalnej.

Andrzej Kaczmarczyk, sołtys Baszni Dolnej dodał, że Noc Świętojańska to impreza integrująca miejscową społeczność.

Dodatkowymi atrakcjami imprezy plenerowej w Baszni były m.in.: wspólne grillowanie, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy dla najmłodszych, degustacja wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i Klub Seniora w Baszni Dolnej.

Organizatorami Nocy Świętojańskiej byli: Andrzej Kaczmarczyk, sołtys Baszni Dolnej oraz Rada Sołecka, Radny, Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie, Zespół Szkół Publicznych w Baszni Dolnej, Gminna Biblioteka Publiczna w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej, Koło Gospodyń Wiejskich w Baszni Dolnej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Baszni Dolnej.

 

Mat./Fot. Anna Głowacka

Informuje: Anna Niderla

Galeria

Noc Świętojańska w Baszni Dolnej Noc Świętojańska w Baszni Dolnej Noc Świętojańska w Baszni Dolnej Noc Świętojańska w Baszni Dolnej Noc Świętojańska w Baszni Dolnej Noc Świętojańska w Baszni Dolnej Noc Świętojańska w Baszni Dolnej Noc Świętojańska w Baszni Dolnej

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
Andrzej Kaczmarczyk
Bolesław Dydyk