Dodano: 2016-06-21

Diecezjalna Pielgrzymka do Łagiewnik

Diecezjalna Pielgrzymka do Łagiewnik

W sobotę (18 czerwca) odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Dziękczynna do Łagiewnik związana z obchodami Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Przed Bazyliką Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach biskup diecezji zamojsko-lubaczowksiej Marian Rojek powitał pielgrzymów:

W symbolikę Bramy Bożego Miłosierdzia wprowadził wiernych o. Wiktoryn Krysa OFM, misjonarz miłosierdzia:

O tym, jaki wymiar i znaczenie ma w Roku Miłosierdzia diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik, powiedział ks. Krystianowi Bordzaniowi pasterz naszej diecezji, bp Marian Rojek:

W południe odprawiona została Eucharystia pod przewodnictwem bpa Mariana Rojka, który po niej zawierzył diecezję Bożemu Miłosierdziu.

Pielgrzymka to czas modlitwy, ale też zawiązywania wspólnoty i poznawania się nawzajem, zauważył ks. Zbigniew Szczygieł, proboszcz parafii w Gorajcu:

Pielgrzymi pojechali do Łagiewnik z różnymi prośbami w sercach. O swoich intencjach powiedziała ks. Krystianowi Bordzaniowi pani Elżbieta z parafii pw. MB Częstochowskiej w Lipinach:

Na zakończenie mszy św. bp Marian Rojek dokonał rozesłania uczestników Ruchu Światło-Życie posługujących podczas tegorocznych rekolekcji wakacyjnych. O tym ważnym dla członków Oazy geście mówi Moderator Diecezjalny Ruchu Światło Życie ks. Dariusz Babiak:

Pielgrzymkę podsumował Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ks. Sylwester Zwolak:

Ks. Krystian Bordzań rozmawiał z pątnikami o ich doświadczeniach pielgrzymkowych oraz intencjach, z którymi przyjechali do Sanktuarium:

Diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach była częścią obchodów Roku Jubileuszowego, ale miała też charakter dziękczynny z okazji zbliżającej się 25. rocznicy utworzenia diecezji.

Całość homilii wygłoszonej przez bpa Mariana Rojka można odsłuchać na naszej stronie internetowej w zakładce Pasterski Głos.

 

Mat. ks. Krystian Bordzań

Fot. Elżbieta Smutek

Informuje: Anna Niderla

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
Pielgrzymi
ks. Sylwester Zwolak
ks. Dariusz Babiak
Pani Elżbieta
ks. Zbigniew Szczygieł
bp Marian Rojek 2
o. Wiktoryn Krysa
bp Marian Rojek 1