Dodano: 2016-06-21

II Koncert Organowy w Soli

II Koncert Organowy w Soli

W niedzielę (19 czerwca) w parafii św. Michała Archanioła w Soli odbył się II Koncert Organowy w wykonaniu Eweliny Bachul z Katowic. Gospodarzem koncertów jest proboszcz parafii w Soli, ks. Krzysztof Jankowski:

Ewelina Bachul to młodziutka organistka. W roku 2013 ukończyła z wyróżnieniem Diecezjalną Szkołę Organistowską - Szkołę Muzyczną II st. w Bielsku-Białej w klasie organów. W tym samym roku ukończyła także z wyróżnieniem studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim, Wydział Artystyczny w Cieszynie. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów, zaś w roku 2012 była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jak sama przyznaje, wybór organów zrodził się nieoczekiwanie:

Ewelina Bachul wyjaśniła, dlaczego organy są nazywane 'królem instrumentów'?

Ponad godzinny koncert pokazał wyjątkowe możliwości solskich organów, a także niesamowity talent młodej artystki. Można było posłuchać w jej wykonaniu utworów Fredricha Mohrheima, Mieczysława Surzyńskiego, Jana Sebastiana Bacha, Johanna Straussa, a także 'Serenadę' Franza Schuberta dodatkowo uświetnioną wybitnym śpiewem proboszcza parafii, ks. Krzysztofa Jankowskiego:

Zapraszamy również do wysłuchania fragmentu koncertu:

Kolejne koncerty są w planach, zaś organizatorzy już na nie serdecznie zapraszają!

 

Mat./Fot. Joana Ferens

Informuje: Anna Niderla

Galeria

II Koncert Organowy w Soli II Koncert Organowy w Soli II Koncert Organowy w Soli II Koncert Organowy w Soli

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
Fragm. koncertu 2
Fragm. koncertu 1
Ewelina Bachul 2
Ewelina Bachul 1
ks. Krzysztof Jankowski