Dodano: 2016-06-20

Sukces TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski

W dniach 10-12 czerwca 2016 roku zawodnicy klubu TUKS ,,Roztocze” Rollerblade Tomaszów Lubelski startowali w Torowych Mistrzostwach Polski we wrotkarstwie szybkim w Słomczynie. W zawodach wzięło udział 40 zawodników z naszego klubu.
W pierwszym dniu zawodów rozegrano biegi  300 m na czas. Nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając  7  medali, w tym 2 złote,  3 srebrne i 2 brązowe. Złotymi medalistami zostali: w  kadetkach   – Monika Skinder  i  w juniorach A  – Szymon Sikora. Srebrny medal  w  kategorii kadetów  wywalczył  Dawid Ciećko, w kategorii  juniorek B Monika  Mazurkiewicz  i w młodzikach Rafał Putkowski,  a brązowe  medale  zdobyli  w kategorii seniorek Katarzyna  Korkosz i w  kadetkach  Magdalena Kuśmierz  .
W drugim dniu zawodów rozegrano dwie konkurencje : biegi sprinterskie /500 m – juniorzy C i kadeci oraz 1000 m juniorzy B i seniorzy/ oraz biegi na  eliminacje.  W tym dniu również cieszyła dobra postawa naszych zawodników. W biegach sprinterskich 6-ciu naszych zawodników zostało medalistami . Srebni  medaliści to: kadetka  Monika Skinder, brązowi medalisci  to : młodzik Rafał Putkowski, kadet  Dawid Ciećko, junior A Szymon Sikora,juniorka B Monika Mazurkiewicz  i seniorka  Katarzyna  Korkosz.  W biegach na  eliminacje TUKS Roztocze wywalczył  łącznie 5 medali: złoty medal  Monika  Skinder w kadetkach, srebrne medale w kadetach  Emil Pleskacz i w juniorach A Szymon Sikora,  brazowe   medale  zdobyli : kadetka Magdalena Kusmierz  i seniorka Katarzyna Korkosz.
W trzecim dniu przed południem rozegrano biegi na punkty,  a  następnie  sztafety  amerykańskie.  W biegach na punkty miejsca  w pierszej  trójce wywalczyli : Monika  Skinder  w kadetkach 2 miejsce, Emil Pleskacz  2 miejsce Magdalena Kuśmierz  w  kadetkach 3 miejsce i Szymon Sikora w juniorach A  3 miejsce.  Oprócz medalistów w biegach indywidulanych z  dobrej  strony  zaprezentowali się  zawodnicy, którzy  wywalczyli w poszczególnych konkurencjach miejsca  tuż  za  podium : Jakub  Ferenc, Bartosz Cielniak , Michał Gumieniak, Weronika Nięścior, Tomasz Krawczyk, Kamila Harbuz.
Na  zakończenie Mistrzostw Polski w biegach sztafetowych TUKS Roztocze  zdobył  6 medali  w tym złote  : sztafeta  kadetek w składzie : Monika  Skinder, Magdalena Kuśmierz  i  Anna Berezecka i kadetów w składzie: Dawid Ciećko, Emil Pleskcz i Jakub Ferenc  , srebrne   medale sztafety : kadetów   w składzie :  Jakub Juzeluk , Bartosz Cielniak i  Michał Gumieniak i juniorów A  w skłądzie : Szymon Sikora , Tomasz Krawczyk i Jan Żółkiewski ,  brązowe medale zdobyła sztafeta młodziczek w  składzie : Kamila Harbuz, Wiktoria Lewko i Hanna  Piwowarczyk  i  młodzików w składzie : Rafał Putkowski, Kajetan Kulczyński  i  Kamil Putkowski.
Łącznie podczas Torowych Mistrzostw Polski we wrotkarstwie szybkim w Słomczynie nasi zawodnicy zdobyli  28 medali. To duży sukces naszych wrotkarzy, którzy widoczni byli  na torze w Słomczynie niemal we wszystkich kategoriach wiekowych.  W rozgrywanych równlegle  Ogólnopolskich  Zawodach dla  dzieci najlepiej zaprezentowali się medaliści  w kategorii  junior E1 : Damian Muca / 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy/  i Daniel Mróz/ 2 złote medale  i jeden srebrny/  i   w kategorii  F1 Oscar Gumieniak  / 3 x  brązowy medal/.  Wynik w  pierwszej szóstce  uzyskali : Weronika Juzeluk i  Szymon Bełz.  W  ten  sposób po rozegraniu Ulicznych Mistrzostw Polski  w Tomaszowie  Lubelskim i Torowych Mistrzostw Polski w Słomczynie  główna część sezonu dobiegła końca . Przed  kadrowiczami   Mistrzostwa  Europy w Heerde / Holandia/ na których zapewne  znajdzie  się miejsce w reprezentacji Polski   dla kilku reprezentantów   z klubu TUKS Roztocze  Tomaszów Lubelski. Więcej informacji , zdjęcia i wyniki  na  stronie : [kliknij tutaj]

Informuje: Małgorzata Kryk