Dodano: 2016-06-20

IX Memoriał ku pamięci ks. Zbigniewa Antosza

IX Memoriał ku pamięci ks. Zbigniewa Antosza

„Zbyszek był jak meteor. Szybko zabłysnął na ciemnym niebie… i zbyt szybko zgasł. To był wspaniały kapłan i człowiek” - tak wspominają mieszkańcy Dąbrowicy swojego rodaka, ks. Zbigniewa Antosza, który w lipcu 2007 roku zginął, spadając w przepaść, podczas zejścia z alpejskiego szczytu Matterhorn.19 czerwca, odbył się IX Memoriał ku pamięci ks. Zbigniewa Antosza - 100% dla Chrystusa. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowicy, Parafię pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy oraz mieszkańców miejscowości.

Memoriał rozpoczął się od mszy św.sprawowanej przez kanclerza Archidiecezji Lubelskiej, ks. Krzysztofa Kwiatkowskiego, kanclerza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ks. Michała Maciołka, ks. kanonika Czesława Szurana oraz proboszcza parafii w Dąbrowicy, ks. Józefa Bednarskiego, który już na wstępie powitał wszystkich zebranych i wspominał postać ks. Zbigniewa:

Na Eucharystii zgromadzili się parafianie, goście, uczestnicy Memoriału, a przede wszystkim rodzina - mama i siostra ks. Zbigniewa Antosza. Tragicznie zmarłego kapłana wspominał również kanclerz Archidiecezji Lubelskiej, ks. Krzysztof Kwiatkowski:

O ks. Antoszu mówił podczas homilii kanclerz naszej diecezji, ks. Michał Maciołek:

Ks. Maciołek podkreślił również, że ks. Zbigniew Antosz zostawił po sobie piękne świadectwo swojego życia:

Głos zabrał również Wójt Gminy Biłgoraj, który wyraził swoją wdzięczność za życie ks. Zbigniewa, a także wszystkim, którzy o nim pamiętają poprzez organizowanie memoriału:

Po mszy św. uczestnicy Memoriału wyruszyli na rajd rowerowy trasą do Pszczelnej, przez Bukową, Szeligę, Ciosmy i Knieję, który zakończył się wspólną Agapą. Na mecie rajdu odbyły się również konkurencje memoriałowe, konkurencje sportowe i bieg na orientację. Memoriał zakończyła wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

Mat./Fot. Joanna Ferens

Informuje: Anna Niderla

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
Wiesław Różyński
ks. Michał Maciołek 2
ks. Michał Maciołek 1
ks. Krzysztof Kwiatkowski
ks. Józef Bednarski