Dodano: 2016-06-18

Trwają "Dni Lubaczowa"

Trwają "Dni Lubaczowa"

W piątek (17.06) o godz. 12:30  na lubaczowskim Rynku oficjalnie rozpoczęto obchody święta miasta. Ulicami miasta przeszła parada uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych przebranych w rozmaite stroje. Wśród przebierańców można było odnaleźć: stokrotki, Pipi Lansztrung, księżniczki, piratów, smerfów, policjantów, postaci z filmu Avatar, pielęgniarki, Minionki oraz wiele innych ciekawych kreacji.
Krzysztof Szpyt, Burmistrz Miasta Lubaczów, w rozmowie z Anną Głowacką, wskazywał, że uczestnicy tegorocznej żakinady wykazali się ogromną inwencją twórczą w zakresie kreacji strojów.

Daniel Pilip inspektor Biura Promocji i Informacji w Urzędzie Miejskim w Lubaczowie nadmienił, że ilość uczestników żakinady w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła prawie trzykrotnie.

Na Rynku Miejskim znajdowali się Maja Pietrucha, Aleksandra Mudry, Ireneusz Żyła. Młodzi ludzie, w kreacji strojów zaczerpnęli pomysł z postaci filmowych. Jak zaznaczyli w rozmowie, żakinada jest świetną imprezą, która skupia wielu fanów przebrań.

Po paradzie, Burmistrz Miasta Lubaczów wręczył uroczyście klucze do miasta przedstawicielom Młodzieżowej Rady Miasta. Piątkowe obchody zamknie koncert zespołu Boba Jazz Band w Państwowej Szkole Muzycznej. Zespół wystąpi z okazji 40-lecia istnienia Towarzystwa Muzycznego w Lubaczowie. Po koncercie, na lubaczowskim Rynku wyświetlone zostanie kino pod gwiazdami.

Mat./Fot. Anna Głowacka

Informuje: Arek Efner

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
Maja Pietrucha, Aleksandra Mudry, Ireneusz Żyła
Daniel Pilip
Krzysztof Szpyt