Dodano: 2016-06-16

Lubaczowianie wsparli chorą Martynę

Lubaczowianie wsparli chorą Martynę

W minioną niedzielę (12.06) na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaczowie odbyła się akcja charytatywna „Nigdy się nie poddawaj - Aktywnie dla Martyny”. W ramach imprezy zorganizowano turniej piłkarski dla dzieci z Football Academy Lubaczów, mecz piłkarzy w wieku 35+ organizowany przez Traper Lubaczów, Nordic Walking oraz „I Lubaczowską Piątkę”, w której wzięła udział rekordowa liczba prawie dwustu uczestników. Dodatkowo odbyły się treningi i zajęcia fizyczne oraz pokaz gry zwane płonącą „Zośką”. W ramach zbiórki pieniędzy odbyła się m.in loteria fantowa i licytacja. Końcowa kwota jaka trafiła na subkonto Martyny Dziadury w Fundacji Słoneczko to około 11 tysięcy złotych.

Burmistrz Miasta Lubaczów, Krzysztof Szpyt, w rozmowie z Anną Głowacką wskazywał, że organizacja rozmaitych inicjatyw na terenie Lubaczowa, jest mile widziana przez władze samorządowe.

Ewelina Dudzic, współorganizator akcji charytatywnej z ramienia Football Academy, informowała, że dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu, możliwe było zorganizowanie imprezy:

Magdalena Zarembska, wolontariusza zaangażowana w akcję charytatywną oraz zbiórkę pieniędzy, podkreśliła rodzinny charakter wydarzenia:

Organizatorami akcji „Nigdy się nie poddawaj - Aktywnie dla Martyny” byli Football Academy Lubaczów, Biegomania Lubaczów, Miejski Ośrodek Sportu w Lubaczowie i Marcin Kotyla.

 

Mat./Fot. Anna Głowacka

Informuje: Anna Niderla

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
Magdalena Zarembska
Ewelina Dudzic
Krzysztof Szpyt