Dodano: 2016-06-14

Zamojski Dzień Papieski

Zamojski Dzień Papieski

W rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Zamościu (12 czerwca) odbył się Dzień Papieski. W programie tegorocznego Zamojskiego Dnia Papieskiego znalazło się m.in. wspólne śpiewanie wychowanków placówek specjalnych i integracyjnych z powiatu zamojskiego z okazji II Diecezjalnego Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz występ uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Zamościu, a także koncert zespołu New Life'm i Ireny Santor.

Wspólne świętowanie Zamojskiego Dnia Papieskiego rozpoczęła msza św. w Katedrze Zamojskiej, której przewodniczył i homilię wygłosił biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek. W homilii pasterz diecezji, odwołując się do czytań liturgicznych i nauczania Jana Pawła II przypomniał, że Bóg wzywa nas do miłości wobec braci:

W tym roku podczas Zamojskiego Dnia Papieskiego gościł zespół New Life'm, który w maju wydał swoją kolejną płytę pt. "Moje Westerplatte". O tym jak powstała mówili członkowie zespołu – solistka Agnieszka Musiał i gitarzysta Robert Cudzich:

Gwiazdą wieczoru była Irena Santor - żyjąca legenda polskiej sceny artystycznej. W rozmowie z Łukaszem Kotem piosenkarka podkreśliła, że z chęcią wróci do Zamościa, by go lepiej poznać:

W trakcie spotkania wręczono nagrody Katolickiego Radia Zamość SEMPER FIDELIS oraz PRZYJACIEL KATOLICKIEGO RADIA ZAMOŚĆ 2016.

Główny organizator i dyrektor Fstiwalu „Soli Deo” w Biłgoraju, ks. Marek Kuśmierczyk, dziękując za przyznane wyróżnienie powiedział, jak zrodziła się idea tego festiwalu:

W imieniu wyróżnionej Gminy Biłgoraj głos zabrał Wójt Gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński:

Wyróżnienie otrzymało również Nadleśnictwo Strzelce, w imieniu którego wypowiedział się Mariusz Nagadowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Strzelce:

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

SEMPER FIDELIS 2016

1. Gmina Biłgoraj

2. Gmina Lubaczów

3. Nadleśnictwo Strzelce

4. Nadleśnictwo Janów Lubelski

5. Państwo Maria i Mariusz Łescy - właściciele firmy DOMPLAST

6. ks. Marek Kuśmierczyk - Dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej „SOLI DEO” w Biłgoraju

7. EURO-CAR sp. z o.o. z Zamościa, Aleje Jana Pawła II 2, Dealer Renault i Dacia

8. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Budmat” Sp.j. Tadeusz Rozmus, Józef Małysz

 

PRZYJACIEL KATOLICKIEGO RADIA ZAMOŚĆ 2016

1. Ks. Marek Mazurek

2. Ks. Piotr Brodziak

3. Ks. Tomasz Winogrodzki

4. Dagmara Łapińska

5. Mateusz Muszyński

6. Zespół New Life’m

7. s. Anna Kozłowska

Wydarzeniu towarzyszyło Mobilne Muzeum św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej „Iskra Miłosierdzia”. Zamojski Dzień Papieski był połączony z II Diecezjalnym Dniem Osób z Niepełnosprawnością.

 

Mat. MG, ŁK, AN

Fot. Andrzej Rzemieniak

Informuje: Anna Niderla

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
Mariusz Nagadowski
Wiesław Różyński
ks. Marek Kuśmierczyk
Irena Santor
New Life'm
bp Marian Rojek