Dodano: 2016-06-14

Bicie rekordu w czytaniu jednoczesnym

Bicie rekordu w czytaniu jednoczesnym

W piątek (10 czerwca) w Zespole Szkół Publicznych w Łukawcu odbyła się ogólnopolska akcja bicia rekordu czytania w jednym momencie. Na boisku szkolnym zebrali się wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami, aby ustanowić rekord szkoły w czytaniu w jednym momencie. Marta Brzeziak, nauczycielka języka polskiego, inicjatorka akcji oraz bibliotekarka, w rozmowie z Anną Głowacką, wskazywała, że uczniowie z Zespołu Szkół w Łukawcu chętnie przyłączyli się do akcji. Szczególny wymiar akcji podkreśla fakt, iż rok 2016 został ogłoszony rokiem czytelnictwa oraz promocji czytelnictwa - jak informowała nauczycielka.

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Łukawcu, Dariusz Bogusz nadmienił, że ważnym elementem bicia rekordu było stworzenie - przez uczniów oraz nauczycieli - okręgu oplatającego budynek szkoły. Dzięki ogromnej frekwencji wśród uczniów udało się tego dokonać. Dyrektor szkoły wskazywał również, że akcja ma zwrócić uwagę uczniów na wartość jaką jest książka oraz czytelnictwo.

Za pomocą takiej akcji nauczyciele oraz dyrekcja zachęcają uczniów do rozwijania swoich umiejętności dzięki książce.

Według raportu Biblioteki Narodowej 63% Polaków powyżej 15 roku życia nie czyta książek, dlatego celem tej akcji jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, a także podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwienie młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury.

 

Mat./Fot. Anna Głowacka

Informuje: Anna Niderla

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
Nauczyciele
Dariusz Bogusz
Marta Brzeziak