Dodano: 2016-06-14

Jubileusz 5-lecia KHDK „Krwinka”

Jubileusz 5-lecia KHDK „Krwinka”

Klub Honorowych Dawców Krwi „Krwinka” z Lubaczowa 9 czerwca świętował obchody 5 - lecia istnienia, które odbywały się w Miejskim Domu Kultury im. Aleksandra Sas - Bandrowskiego w Lubaczowie. Małgorzata Strycharz, prezes Klubu HDK PCK „Krwinka” przypominała jak wyglądało powstanie Klubu.

Jan Potoniec, prezes Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu oraz członek Zarządu Okręgowego Polskiego Krzyża w Rzeszowie, który przed pięciu laty był obecny podczas powstania Klubu „Krwinka”, podkreślił, jak ważne jest wsparcie władz samorządowych w działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi.

Józef Kołodziej, który od 40 lat jest Honorowym Dawcą Krwi, zaznaczył, że to świadomość pomocy drugiej osobie jest tym, co motywuje go do oddawania krwi. Wszelkie innego rodzaju profity stanowią drugorzędną wartość.

Co roku 14 czerwca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. Wydarzenie to jest okazją do podziękowania honorowym krwiodawcom - oddającym bezpłatnie krew - za ratujący życie dar krwi i zwiększenia świadomości potrzeby regularnego oddawania krwi w celu zapewnienia potrzebującym pacjentom dostępu do wysokiej jakości, bezpiecznej krwi i preparatów krwiopochodnych.

 

Mat. Anna Głowacka

Fot. Iwona Buczko, TV Lubaczów

Informuje: Anna Niderla

Galeria

Jubileusz 5-lecia KHDK „Krwinka” Jubileusz 5-lecia KHDK „Krwinka” Jubileusz 5-lecia KHDK „Krwinka” Jubileusz 5-lecia KHDK „Krwinka” Jubileusz 5-lecia KHDK „Krwinka” Jubileusz 5-lecia KHDK „Krwinka”

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
Józef Kołodziej
Jan Potoniec
Małgorzata Strycharz