Dodano: 2016-06-14

Uroczystości odpustowe w Nowinach Horynieckich

Uroczystości odpustowe w Nowinach Horynieckich

W sobotę (11.06) przy drewnianej kaplicy w Nowinach Horynieckich odbyły się w uroczystości odpustowe ku czci św. Antoniego z Padwy.

Mszy Świętej odpustowej przewodniczył ojciec Marian Gołąb, prowincjał, przełożony prowincji krakowskiej. W rozmowie z Anną Głowacką, o. Marian Gołąb podkreślał, że św. Antoni, z wielu względów, jest dla niego szczególnie bliskim orędownikiem przed Bogiem.

Proboszcz parafii w Horyńcu Zdroju, gwardian o. Waldemar Czerwonka wskazywał, że uroczystości odpustowe stanowią dla wspólnoty parafialnej wyjątkowe wydarzenie, przyciągające wielu wiernych.

W tym roku, na uroczystości odpustowe do Nowin Horynieckich przybyła pielgrzymka z Lubaczowa spod parafii św. Karola Boromeusza, pod opieką proboszcza parafii, ks. Romana Karpowicza. W pieszej pielgrzymce liczącej 28 km wzięło udział około 140 osób z Lubaczowa i okolic. Jak informował ks. Roman Karpowicz, nie była to pierwsza tego typu pielgrzymka lubaczowskiej wspólnoty parafialnej.

Drewniana kaplica w Nowinach Horynieckich jest czczona od niepamiętnych czasów. Obiekt stoi wśród licznych źródeł wypływających spod otaczających ją wzgórz, w uroczym wąwozie leśnym - jednym z najpiękniejszych w południowej części Roztoczańskiego Parku Krajobrazowego. Czczona jest tam Matka Boża Niepokalanie Poczęta.

 

Mat./Fot. Anna Głowacka

Informuje: Anna Niderla

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
ks. Roman Karpowicz
o. Waldemar Czerwonka
o. Marian Gołąb