Dodano: 2016-06-09

Szpital papieski obchodzi 17. rocznicę wizyty Ojca Świętego

Szpital papieski obchodzi 17. rocznicę wizyty Ojca Świętego

Najważniejszym dniem w ponad 25-letniej historii Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu jest 12 czerwca 1999 r. Tego dnia Ojciec Święty podczas wizyty apostolskiej po Polsce pobłogosławił szpital, pracujący w nim personel i pacjentów. Dla wszystkich zebranych było to niepowtarzalne przeżycie. Dobrze pamięta je sam dyrektor Andrzej Mielcarek, który w rozmowie z Małgorzatą Godzisz przypomniał tamte chwile.

Zdaniem dyrektora szpitala papieskiego, św. Jan Paweł II jest kimś więcej niż tylko patronem.

Od 2012 roku w kaplicy szpitalnej znajdują się relikwie św. Jana Pawła II. Dyrekcja placówki cieszy się, że może rokrocznie świętować wizytę papieża w swoich murach.

Spotkanie to zostało upamiętnione tablicą poświęconą przez Ojca Świętego. Tablica ta została wmurowana przy głównym wejściu do Szpitala. Główne obchody wizyty Jana Pawła II w Zamościu odbędą się jutro (10.06). O godz. 13.00 rozpocznie się w kaplicy szpitalnej msza św. pod przewodnictwem ks. prał. Czesława Grzyba, a po Eucharystii występ Chóru „Pasjonata” z Komarowa. Następnie o godz. 14.30 zaplanowano złożenie kwiatów i zniczy przed tablicą upamiętniającą wizytę oraz odczytanie aktu poświęcenia szpitala przez Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Na koniec, ok. 14.45 odbędzie się podsumowanie projektu „Kolorowa onkologia” i wręczenie podziękowań dla dzieci z Osiedlowego Domu Kultury „Okrąglak” przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego” i Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu oraz wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w jego realizację (sala 242, II piętro – administracja szpitala).

Fot. Archiwum szpitala

Informuje: Małgorzata Godzisz

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
Andrzej Mielcarek 3
Andrzej Mielcarek 2
Andrzej Mielcarek 1