Dodano: 2016-06-09

Mobilne Muzeum w Goraju

Mobilne Muzeum w Goraju

Mobilne Muzeum św. Jana Pawła II i św. S. Faustyny Kowalskiej "Iskra Miłosierdzia" odwiedziło kolejny punkt na swoje roztoczańskiej trasie i gościło w środę (8 czerwca) na rynku w Goraju. Mimo, iż był to środek tygodnia, to mieszkańcy Goraja nie zawiedli i byli niezwykle zainteresowani przybyłym do nich mobilnym muzeum i od wczesnych godzin przychodzili na rynek, aby zobaczyć to, co ma im do zaoferowania właśnie ten obiekt.

Uroczystego otwarcia Mobilnego Muzeum dokonał Wójt Gminy Goraj, Antoni Łukasik:

O swoich wrażeniach opowiedziała nam jedna z mieszkanek Goraja:

Swoimi refleksjami na temat mobilnego muzeum i osobistymi wspomnieniami dotyczącymi św. Jana Pawła II podzielił się w rozmowie z Joanną Ferens, Wójt Gminy Goraj, Antoni Łukasik:

Mobilne muzeum zachęca również do wzięcia udziału w Światowych Dniach Młodzieży, co zgodnie stwierdzają dwie mieszkanki Goraja:

Mobilne muzeum odwiedziła również pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju, Marta Miszczak:

Do mobilnego muzeum tłumnie przybyła młodzież z pobliskiego gimnazjum:

Również regionalista i kulturoznawca z Goraja, Andrzej Szarlip, po wizycie w mobilnym muzeum przyznał, że jest to niezwykle cenne i wartościowe miejsce:

Dzisiaj Mobilne Muzeum przybyło do Biłgoraja. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do odwiedzania. Wstęp jest wolny, a muzeum jest czynne od 10.00 do 20.00.

 

Mat./Fot. Joanna Ferens

Informuje: Anna Niderla

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
Andrzej Szarlip
Antoni Łukasik
Młodzież gimnazjalna
Marta Miszczak
Mieszkanki Goraja 2
Antoni Łukasik
Mieszkanka Goraja