Dodano: 2016-06-08

Lubaczowska młodzież na Polach Lednickich

Lubaczowska młodzież na Polach Lednickich

W minioną sobotę (4 czerwca) Katolickie Stowarzyszenia Młodzieży „Źródło” z Lubaczowa, pod opieką wikariusza parafii konkatedralnej, ks. Tomasza Szadego, uczestniczyło w XX Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich.

Jak wskazywał ks. Tomasz Szady w rozmowie z Anną Głowacką, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Źródło” już od dwóch miesięcy przygotowywali się do tego wyjazdu. Tegoroczne spotkanie młodych miało wyjątkowy charakter, ponieważ przyświecały mu szczególne rocznice: 1050. rocznica Chrztu Polski oraz 800 - lecie powstania Zakonu Dominikanów.

W XX Spotkaniu Młodych wzięło udział 21 osób z lubaczowskiej formacji KSM „Źródło”. Program wyjazdu młodzieży, oprócz pobytu na Lednicy, zawierał szereg innych atrakcji. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Warszawę: TVP na ul. Woronicza, Sejm, Radio Zet oraz Sanktuarium Św. Stanisława Kostki, gdzie uczestniczyli we mszy św.

Lednica jest miejscem gdzie panuje wyjątkowa atmosfera – mówił Annie Głowackiej ks. Tomasz Szady:

Angelika Kolasa, uczennica III klasy gimnazjum, która już po raz kolejny uczestniczyła w Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, informowała że jest to miejsce, gdzie można poznać wielu ciekawych ludzi:

Członkowie formacji KSM „Źródło” z Lubaczowa, przyjechali na spotkanie z flagą, chcąc w ten sposób podkreślić swoją obecność na Polach Lednickich:

W tym roku na Lednicę przybyło około 80 000 młodych ludzi, którzy poprzez wspólną zabawę, modlitwę oraz śpiewy wielbili Boga. Twórcą spotkań Lednickich był dominikanin, duszpasterz - ojciec Jan Góra, który w roku 1997 po raz pierwszy zorganizował pierwsze Ogólnopolskie Spotkania Młodzieży.

 

Mat. Anna Głowacka

Fot. ks. Tomasz Szady, Angelika Kolasa

Informuje: Anna Niderla

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
Angelika Kolasa 2
Angelika Kolasa
ks. Tomasz Szady