Dodano: 2016-06-07

Obchody 25. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Lubaczowie

Obchody 25. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Lubaczowie

W dniach 1-3 czerwca obchodzono 25. rocznicę pobytu Jana Pawła II w Lubaczowie. W związku z uroczystymi obchodami, 3 czerwca obok Stadionu Miejskiego władze Miasta i Gminy Lubaczów złożyły kwiaty pod Obeliskiem Jana Pawła II. Oprawę artystyczną zaprezentowali uczniowie z publicznego gimnazjum nr 2 w Lubaczowie. Proboszcz parafii konkatedralnej, ks. dziekan Andrzej Stopyra przywitał zebraną przy Obelisku wspólnotę. Szczególne słowa kierował do młodych, zaznaczając, że są oni spadkobiercami wydarzenia, które miało miejsce 25 lat temu w Lubaczowie.

Burmistrz Miasta Lubaczów, Krzysztof Szpyt, przypominał, jak wielkim wydarzeniem była wizyta Jana Pawła II w tym mieście.

Bp Marian Buczek, w rozmowie z Anną Głowacką wspominał, jak mieszkańcy Lubaczowa mobilizowali się podczas przygotowań do wizyty Papieża w Lubaczowie.

Podczas uroczystości nastąpiło uroczyste wypuszczenie gołębi, które wyfrunęły z rąk burmistrza Miasta Lubaczów Krzysztofa Szpyta, ks. bp Marina Buczka, a potem  Bieg Papieski trasą przejazdu Jana Pawła II w Lubaczowie.

 

Mat./Fot. Anna Głowacka

Informuje: Anna Niderla

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
bp Marian Buczek
Krzysztof Szpyt
ks. Andrzej Stopyra