Dodano: 2016-06-04

Święcenia prezbiteratu. Czterech nowych kapłanów w diecezji

Święcenia prezbiteratu. Czterech nowych kapłanów w diecezji

Dziś w zamojskiej katedrze diakoni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej przyjęli z rąk biskupa diecezjalnego Mariana Rojka święcenia prezbiteratu. W homilii ks. bp zauważył, że diakoni przyjmują sakrament święceń kapłańskich we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP,

Ks. bp zaznaczał także, że nowo wyświęceni kapłani przyjmują sakrament święceń w szczególnym Jubileuszowym Roku Bożego Miłosierdzia. W homilii rozważał symbolikę zawartą w logo Roku Miłosierdzia i wskazywał na zadania, a zarazem wyzwania, które stoją przed neoprezbiterami.

Nowowyświęceni księża wyrażali wdzięczność wszystkim, którzy towarzyszyli im w drodze do kapłaństwa. Podziękowania składał ks. Sebastian Koper, który w imieniu neoprezbiterów prosił także o modlitwę.

Od dziś Diecezja Zamojsko-Lubaczowska ma czterech nowych kapłanów. Są nimi:  ks. Andrzej Janczura z parafii w Łukawcu, ks. Mateusz Kicka z parafii w Jarczowie, ks. Sebastian Koper z parafii w Majdanie Sopockim oraz ks. Mateusz Krzaczkowski z parafii konkatedralnej w Lubaczowie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o neoprezbiterach.

 

Informuje: Anna Niderla

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
ks. bp Marian Rojek 1
ks. bp Marian Rojek 2
ks. Sebastian Koper