W święto Nawiedzenia NMP (31 maja) do Matki Bożej Krasnobrodzkiej pielgrzymowały osoby chore z całej diecezji. Pielgrzymka chorych to diecezjalne wydarzenie o wieloletniej tradycji. Mszy św. w krasnobrodzkim Sanktuarium przewodniczył i homilię wygłosił bp diecezjalny Marian Rojek. W homilii przypomniał orędzie papieża Franciszka na Światowy dzień Chorego 2015:
Pasterz diecezji przypomniał, że każdemu choremu należy się szczególny szacunek, a wszystkich zachęcił do pochylania się nad cierpieniem naszych braci i sióstr:
O przebiegu pielgrzymki powiedział ks. Czesław Koraszyński, diecezjalny duszpasterz osób chorych i niepełnosprawnych:
O sensie pielgrzymowania chorych do Krasnobrodu mówi ks. prałat Eugeniusz Derdziuk, kustosz krasnobrodzkiego Sanktuarium:
Co pielgrzymowanie do Maryi – Matki Miłosierdzia daje chorym powiedział ks. Krzysztofowi Hawro pan Wojciech:
W Roku Świętym Miłosierdzia Diecezjalna Pielgrzymka Chorych odbyła się pod hasłem: „Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja”.
Mat./Fot. ks. Krzysztof Hawro
| Temat | Posłuchaj |
|---|---|
| Pan Wojciech | |
| ks. Eugeniusz Derdziuk | |
| ks. Czesław Koraszyński | |
| bp Marian Rojek 2 | |
| bp Marian Rojek 1 |