Dodano: 2016-05-11

Pływacy rywalizowali o „Puchar Roztocza”

W ubiegły weekend (7 i 8.05 br.) na Krytej Pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się międzynarodowe zawody pływackie. Sportowym rywalizacjom przyglądali się gościnnie zaproszeni na zawody: Andrzej Zastąpiło, wiceprezydent Miasta Zamościa; Sławomir Zawiślak, poseł na Sejm RP; Michał Kowalik, inspektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość i Wojciech Adamczyk, dyrektor zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zawodach uczestniczyli sportowcy z 16. klubów pływackich z województwa lubelskiego i Ukrainy. Pływacy wystartowali w stylach: motylkowym, grzbietowym, klasycznym, dowolnym i zmiennym na dystansach: 50, 100 i 200 m. Na zakończenie zawodów najlepszym pływakom wręczone zostały medale i nagrody rzeczowe. W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajęła Olimpia Lublin, drugie Huragan Międzyrzec Podlaski, a trzecie Avia Świdnik. Gospodarz zawodów - UKS Orka Zamość uplasował się na piątym miejscu.