Dodano: 2016-05-02

Sukces policjantki z Biłgoraja

W Szkole Policji w Katowicach odbył się po raz XIII Wiosenny Bieg Przełajowy Służb Mundurowych pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Bieg był trudny ze względu na dystans 10. kilometrów jak i warunki pogodowe, które utrudniały rywalizację. Na linii startu stanęło blisko 200. zawodników reprezentujących większość polskich służb mundurowych. Trasa biegu prowadziła drogami gruntowymi oraz leśnymi ścieżkami. Pierwsze miejsce z wynikiem 00:33:53 w kategorii mężczyzn wywalczył Łukasz Oślizło reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.
Bieg zakończył się zwycięstwem dla st. sierż. Doroty Jargieło-Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, która pokonała trasę z wynikiem 00:42:04. O sukcesie informuje mł. asp. Milena Wardach z KPP w Biłgoraju.

St. sierż. Dorota Jargieło-Mróz była zawodniczką Klubu Sportowego Znicz Biłgoraj trenującą pod okiem Mieczysława Jamroza. Jest wielokrotną medalistką Województwa Lubelskiego oraz Mistrzostw Polski, a także reprezentantką Kadry Polski. Od listopada 2015 roku do marca 2016 brała udział w cyklu biegów City Trail Lublin, gdzie w klasyfikacji generalnej zdobyła II miejsce. Wśród zawodników byli przedstawiciele Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, policjanci jednostek terenowych Policji oraz słuchacze Szkoły Policji w Katowicach. Drużynowo najlepsi okazali się policjanci z KMP w Katowicach.

Gratulujemy i życzymy sportowych sukcesów!