Dodano: 2014-12-08

Zwycięstwo zawodników z KS "Pogoń" Tyszowce

28 - 30 listopada br. w Janowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Zwycięzcą został Jakub Antoszewski. Zawodnik na co dzień trenuje w Miejskim Klubie Sportowym "Pogoń" Tyszowce i okazał się bezkonkurencyjny w kategorii wagowej do 85 kg. Wygrał on wszystkie swoje walki przed czasem.

W finale mistrz z Tyszowiec pokonał swojego rywala przez przewagę techniczną wynikiem 9:0. W krajowym czempionacie jest to pierwszy złoty medal Jakuba Antoszewskiego. Drugi brązowy medal dla "Pogoni" zdobył Adam Gardzioła, który startował w kategorii do 66 kg, w której zdobył brąz. Przegrał nieznacznie tylko jedną walkę z aktualnym Mistrzem Polski. Wszystkie wcześniejsze pojedynki wygrał przed czasem. W walce o brązowy medal Adam Gardzioła wypunktował rywala ze Śląska Wrocław z wynikiem 8:0.

To wielki sukces zawodników "Pogoni" Tyszowce, ponieważ w turnieju startowało ponad 200 najlepszych zawodników z czołowych klubów w kraju. Serdecznie gratulujemy.

Informuje: Małgorzata Godzisz