Dodano: 2014-11-19

Kolejne sukcesy MKS "Pogoń" Tyszowce

8 i 9 listopada br. zawodnicy z Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń" Tyszowce znowu osiągnęli sukcesy w zapasach i sumo.

Zawodnicy zdobyli 2 brązowe medale Mistrzostw Polski Młodzików w Zapasach w Stylu Wolnym w Olsztynie i trzy złote krążki z turnieju sumo w Lublinie.

Brązowy medal wywalczyli Adam Gardzioła w kategorii wagowej do 66 kilogramów. Natomiast Jakub Antoszewski w kategorii do 85 kilogramów. Jest to wielki sukces bowiem w całym turnieju,wystartowało az ponad 300 zapaśniczek i zapaśników aż z 60ciu klubów.

Poza podium uplasowała się także Weronika Ryło, która zdobyła 9 miejsce w kategorii do 52 kilogramów. Według trenera "Pogoni" Daniela Chwastka sukces jego podopiecznych jest tym większy, że na co dzień trenują oni zapasy w stylu klasycznym - a nie wolnym. Obaj zawodnicy pokazali, że mają ogromny potencjał i są w świetnej formie.

Osiągnięcia dobrze rokują przed Mistrzostwami Polski w Stylu Klasycznym, które odbędą się już za 3 tygodnie w Janowie Lubelskim. Natomiast złote medale w sumo zawodnicy zdobyli na turnieju w Lublinie. Tam wystartowali aktualni mistrzowie Europy - Jakub Darmochwał i Przemysław Piliszczuk oraz brązowa medalistka mistrzostw Europy - Katarzyna Jaremczuk. Cała trójka zdobyła złote medale. Obecnie zawodnicy "Pogoni" przygotowują się do Pucharu Polski w Sumo a także do Otwartych Mistrzostw Tyszowiec