Dodano: 2014-11-19

Aeroklub Ziemi Zamojskiej - Mistrzem Polski Modeli Halowych w klasie F1N

W dniach od 7-9 listopada br. w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Halowych w klasie F1N młodzików.

W zawodach uczestniczyli modelarze reprezentujący Aeroklub Ziemi Zamojskiej, którzy

już po raz drugi drużynowo zdobyli Mistrzostwo Polski Modeli halowych.

Po uroczystym odsłuchaniu „Mazurka Dąbrowskiego” do rywalizacji w szybowcowych zawodach modelarskich przystąpiło 90 zawodników. Wszyscy reprezentowali 9 aeroklubów regionalnych i stowarzyszeń modelarskich z całej Polski.
Ekipa zamojska składała się z 15 zawodników, którzy startowali w 4 grupach wiekowych:

młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów

W grupie młodzików 2 miejsce zajął Dominik Skwarek. Tym samym został pierwszym Wicemistrzem Polski na rok 2014.

W grupie juniorów młodszych 2 miejsce zajął Piotr Wielosz-Hałasa, który także został Wicemistrzem Polski na rok 2014.
W grupie juniorów Aeroklub z Zamościa zajął 4 miejsce. Zwyciężył je Konrad Pogwizd. Natomiast w grupie seniorów w rywalizacji wystartował instruktor - Leszek Kryszczukow, który zajął 8 miejsce.

Na podstawie wyników indywidualnych przeprowadzono klasyfikację drużynową. Grupa młodzików zdobyła I miejsce zatem Aeroklub Ziemi Zamojskiej został Mistrzem Polski Modeli Halowych w klasie F1N w grupie młodzików.

Drużynowo w grupie juniorów Aeroklub Ziemi Zamojskiej zdobył III miejsce, otrzymując tytuł II Wicemistrza Polski Modeli Halowych w klasie F1N.

Informuje: Arek Efner

Aeroklub Ziemi Zamojskiej - Mistrzem Polski Modeli Halowych w klasie F1N Aeroklub Ziemi Zamojskiej - Mistrzem Polski Modeli Halowych w klasie F1N Aeroklub Ziemi Zamojskiej - Mistrzem Polski Modeli Halowych w klasie F1N Aeroklub Ziemi Zamojskiej - Mistrzem Polski Modeli Halowych w klasie F1N