Dodano: 2014-10-30

Bieg po Roztoczu

25 października w sobotę odbył się „Bieg po Roztoczu”. Miał on miejsce w Siedliskach w Gminie Lubycza Królewska. Trasa biegu miała dystans 21,097 km. A uczestnicy biegu którzy wystartowali mieli na pokonanie trasy limit czasowy czterech godzin. Bieg zorganizowany został w celu promowania aktywności fizycznej wśród mieszkańców Roztocza. Do tegorocznego biegu zgłosiły się dziesiątki osób nie tylko z regionu: Zamościa, Biłgoraja, Hrubieszowa czy Tomaszowa Lubelskiego ale i z Jarosławia, Oleszyc, Kurowa, Radymna, Sarzyna, Warszawy a nawet Ukrainy.

W „Biegu po Roztoczu” ponownie świetną formą wykazała się  Małgorzata Muzyczuk z Hrubieszowa. Zajęła ona 3 miejsce na podium. Pokonała ona trasę w czasie 2.06:16. Natomiast pierwsze miejsce zajęła Magdalena Gajek z Lublina.

W półmaratonie wzięło udział wielu mężczyzn z regionu, którzy również zajęli dobre miejsca. Trzynaste miejsce zajął Wojciech Nowicki z Zamościa, czternaste – Robert Szkoda z Biłgoraja, a piętnaste Jerzy Pasieczny z Tomaszowa Lubelskiego.  Wszystkim zawodnikom którzy wzięli udział w tegorocznym biegu w siedliskach zostały wręczone pamiątkowe medale.

Na zakończenie biegu wójt gminy zaprosił wszystkich na następny półmaraton za rok. Odbędzie się on w innej miejscowości, ale będzie to również ciekawa promocja okolic Roztocza.