Dodano: 2015-07-03

Wirkowice

12
Lipiec
2015

Parafia pw. Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa

Parafia pw. Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa

W niedzielę 12 lipca 2015 roku odwiedziliśmy kolejną parafię w ramach tzw. Niedzieli Radiowej.

Tym razem udaliśmy się nieco poza naszą diecezję, do parafii Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa w Wirkowicach, która tego dnia przeżywała swój doroczny odpust. To miejsce bardzo silnie związane z Zamościem, co podkreśla proboszcz ks. Henryk Kozyra.

Izabela i Martyna, młode parafianki opowiedziały nam o przygotowaniach do sakramentu bierzmowania oraz o inicjatywie modlitewnej, wspierającej alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

W parafią w Wirkowicach ściśle współpracuje Koło Gospodyń Wiejskich oraz funkcjonuje kilka wspólnot modlitewnych, m.in. Koła Żywego Różańca oraz Wspólnota Krwi Chrystusa. Mówi o tym pani Elżbieta Makuch.

Tadeusz Bodak, radny parafialny mówi o inicjatywach podejmowanych przez Radę i ks. Proboszcza oraz o istnieniu w Wirkowicach Parku Krajobrazowo-Turystycznego, wieloletniej włości wirkowickiej, której jest administratorem.

Naturalną współpracę z parafią, nie tylko ze względu na bliskość położenia, wykazuje szkoła w Wirkowicach. O tej współpracy mówią pani Ewa Olech, dyrektor szkoły oraz Beata Szewczyk, nauczycielka.


 


Mapa

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
Ks. Henryk Kozyra, proboszcz
Izabela i Martyna, młodzież
Elżbieta Makuch, wspólnoty
Tadeusz Bodak, radny i administrator parku
Ewa Olech, dyrektor szkoły
Beata Szewczyk, nauczycielka