Dodano: 2014-09-01

Biłgoraj

15
Wrzesień
2014

Parafia pw. Św. Marii Magdaleny

Parafia pw. Św. Marii Magdaleny

Niedziele Radiowe to akcja Katolickiego Radia Zamość organizowana we wszystkich parafiach naszej diecezji. Do tej pory odwiedziliśmy parafie w Jarosławcu, Bidaczowie Starym, Trzęsinach, Czernięcinie, Tworyczowie, Bukowej, Dąbrowicy, Biszczy, Gozdowie oraz w Zamościu: św. Michała Archanioła, Miłosierdzia Bożego, Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła, parafię pw. Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim, pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Dubie k. Komarowa, pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Józefowie, parafię  pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie oraz parafię pw. Przemienienia Pańskiego w Starym Lublińcu.

W poniedziałek 15 września odwiedziliśmy parafię pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Sprowadziły nas tam m.in. renowacje Misji świętych, które poprowadzili ojcowie franciszkanie ze Lwowa. Wieczorem o godz. 18.00 transmitowaliśmy Mszę Św. z tego kościoła, a po niej spotkanie z abp. Mieczysławem Mokrzyckim, świadkiem świętości Jana Pawła II. Było ono połączone z promocją jego książek: „Najbardziej lubił wtorki” Sekretarz dwóch papieży” i „Miejsce dla każdego”.

Zapraszamy Państwa do wysłuchania kilku rozmów dotyczących życia parafii, przybliżymy życie szkoły katolickiej, która tam się znajduje, a także ruchów i stowarzyszeń katolickich działających na terenie parafii.

Na początek rozmowa z ks. Witoldem Batyckim, dziekanem dekanatu Biłgoraj Południe. Opowie o historii parafii i o tym czym ona żyje na co dzień.

Ks. Adam Malinowski jest wikariuszem od niedawna. W parafii zajmuje się m.in. młodzieżą.

Bardzo ważną częścią parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju jest Katolickie Liceum Ogólnokształcące. O tym czym ta szkoła się wyróżnia, jakie cele stawia sobie podczas kształcenia młodzieży i jaka panuje w niej atmosfera opowiedzą dyrekcja, nauczyciele i uczniowie placówki.

Jan Lisiecki, wicedyrektor:

Maria Oleszek, pedagog:

Ewa Malec, nauczycielka:

Natalia, absolwentka:

Marcin i Szymon, uczniowie:

Nie byłoby wszelkiego dobra duchowego i materialnego, gdyby nie współdziałanie parafian. Tworzą oni wiele grup społecznych, modlitewnych, oaz i czynnie uczestniczą w życiu parafii. Oto kilka przykładów takich osób.

Henryk Grabias:

Pani Maria i Pani Barbara:

Ewa Schodzińska:

 


Mapa

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
ks. Witold Batycki
ks. Adam Malinowski
Jan Lisiecki, wicedyrektor
Maria Oleszek, pedagog
Ewa Malec, nauczycielka
Natalia, absolwentka
Marcin i Szymon, uczniowie
Henryk Grabias
p. Maria i p. Barbara
Ewa Schodzińska