Dodano: 2014-04-29

Gozdów

25
Maj
2014

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Gozdowie była kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy w ramach Niedziel Radiowych. Nasze spotkanie (25.05) było połączone z wizytacją kanoniczną biskupa diecezji Mariana Rojka. Na początek spotkał się on z wiernymi kościoła filialnego w Podhorcach dziękując tym, którzy przez lata troszczyli się o to miejsce.

Podczas wizyty pasterz diecezji pomodlił się też w kaplicy cmentarnej, a następnie udał się do kościoła parafialnego w Gozdowie, gdzie sprawował Mszę św. udzielając tamtejszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Przypomniał do czego każdy z nas jest powołany.

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Gozdowie została erygowana 16 VI 1998 r. przez bpa Jana Śrutwę. Więcej o historii tego miejsca, prowadzonym duszpasterstwie i szerzonym kulcie powiedział proboszcz ks. dr Stanisław Solilak.

W parafii Miłosierdzia Bożego w Gozdowie działa 10 róż różańcowych. Jedną z nich jest Zenobia Zosik.

Wizyta Katolickiego Radia Zamość to dobra okazja dla parafian, żeby podzielić się tym, czym żyje dana wspólnota.

Gromadzi ich patron św. Dominik Savio. Są obecni nie tylko w niedziele, ale i w dni powszednie. Cieszy to nie tylko księdza proboszcza, ale i ich samych. Mowa o ministrantach, którzy tworzą Liturgiczną Służbę Ołtarza. Porozmawiałam z jednym z nich.

Schola to zespół dziewcząt posługujących podczas liturgii. Głównym zadaniem jest przewodniczenie śpiewowi podczas Mszy św. m.in. dziewczęta śpiewają psalm responsoryjny (od ambonki), czy rozpoczynają śpiewy. Z chwilą utworzenia parafii w Gozdowie z inicjatywy ks. Proboszcza powstały dwie oddzielne schole działające przy obu naszych kościołach. Schola przy kościele w Gozdowie nosi imię św. Faustyny (tzw. Faustynki), a schola przy kościele filialnym w Podhorcach nosi imię bł. Karoliny Kózkówny (Karolinki).

Od 2001 r. działa przy parafii w Gozdowie Zespół Śpiewaczy „Górzanki”.

Historia parafii utrwalana jest od początku w kronikach oraz gazetce "Nasz Miesięcznik". Mówi ks. dr Stanisław Solilak, proboszcz.

Żegnamy się z parafią Miłosierdzia Bożego w Gozdowie. Dziękujemy za życzliwość, gościnę, dobre słowo i każdą ofiarę złożoną na dalszy rozwój naszej rozgłośni Katolickiego Radia Zamość.

Zachęcamy też do odwiedzenia strony parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gozdowie: www.gozdow.zamojskolubaczowska.pl Tam można znaleźć informacje o historii parafii, duszpasterstwie, kulcie Miłosierdzia Bożego jak również pobrać archiwalne numery parafialnej gazetki „Nasz Miesięcznik”, który szczególnie polecam. Bo warto przecież wiedzieć, czym żyje ta wspólnota.

Mat. Małgorzata Godzisz

 


Mapa

Posłuchaj  

Temat Posłuchaj
Bp Marian Rojek - homilia w kościele w Podhorcach
Bp Marian Rojek - homilia w kościele w Gozdowie
ks. dr Stanisław Solilak
Zenobia Zosik_Róża Różańcowa
Ewa Drewniak i Stanisław Wojturski Rada Parafialna
Paweł Kluczek ministrant
Aleksandra Wójtowicz schola z Gozdowa
Wojciech Krępla organista, Basia Prus i Ola Drewniak schola z Podhorzec
Wanda Góra kierownik Zespołu Śpiewaczego "Górzanki"
ks. dr Stanisław Solilak proboszcz