Dodano: 2016-06-22

Jarosław Stumski i Konrad Firek

Jarosław Stumski i Konrad Firek
Podsumowanie Czwartków Lekkoatletycznych 2016

organizatorzy wydarzenia

Na zamojskim stadionie Ośrodka Sportu i Rekracji zakończyła się (09.06) wiosenna edycja zawodów lekkoatletycznych pn. "Czwartki Lekkoatletyczne".

W zawodach rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego. Młodzi sportowcy rywalizowali w konkurencjach biegowych i technicznych. Gośćmi Rozmowy Dnia są: Jarosław Stumski, prezes Zamojskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej i Konrad Firek, prezes KS "Agros" Zamość - organizatorzy "Czwartków Lekkoatletycznych". W rozmowie usłyszymy jakie są główne założeniowe cele tych zawodów oraz w jakich konkurencjach i na jakich dystansach rywalizowali sportowcy. Dowiemy się także jakie szkoły zwyciężyły w klasyfikacji generalnej.

Czwartki Lekkoatletyczne to przedsięwzięcie, którego celem jest propagowanie lekkiejatletyki wśród najmłodszych i wyłanianie talentów. Uczniowie biorący czynny udział w tego typu zawodach bardziej angażują się w prozdrowotny i aktywny styl życia.

Dzieci, które chcą rozwijać swoje pasje sportowe mogą zapisać się do KS "Agros" Zamość, który szkoli zawodników w sekcjach: lekkiejatletyce, łucznictwie, kolarstwie, zapasach, sumo i podnoszeniu ciężarów. W rozmowie dowiemy się jakie wymogi należy spełnić aby zostać zawodnikiem KS "Agros" Zamość. Na kolejną edycję "Czwartków Lekkoatletycznych". Zapraszamy we wrześniu.

"Rozmowę Dnia" przeprowadziła Małgorzata Kryk

 

Posłuchaj  

Data Temat Posłuchaj
2016-06-22 Jarosław Stumski i Konrad Firek