Muzyczny Przekładaniec

Muzyczny Przekładaniec

W każdą niedzielę od godziny 13:35 zapraszam słuchaczy Katolickiego Radia Zamość na program Muzyczny Przekładaniec.

W programie prezentuję moje ulubione utwory muzyczne z kręgu klasycznego rocka, popu, bluesa, jazzu, country, soulu, poezji śpiewanej. Jest to zarówno muzyka polska jak i anglojęzyczna, choć staram się "przemycać" do programu także utwory w języku francuskim, włoskim, hiszpańskim, rosyjskim, węgierskim i czeskim.

Drogi słuchaczu - jeśli jesteś wrażliwy na piękno docierającej z eterów radia głosów wkomponowanych w ciekawą i nietuzinkową muzykę - nastaw pokrętła radia na 90,1 FM, bądź słuchaj programu przez strone internetową www.radiozamosc.pl.

W moim autorskim programie nie znajdziesz utworów muzycznych, po których usłyszeniu "zęby zgrzytają, a włos się jeży na głowie" - jak mawiał jeden z moich znajomych.

Często prezentuję utwory wykonawców mało znanych, bądź zapomnianych. Takim wielkim odkryciem dla mnie jest twórczość grupy BABE RUTH - amerykańskiego zespołu zaliczanego do nurtu rocka progresywnego.

Staram się także przypominać mało znanych wykonawców polskich: Krystynę Konarską, zespoły Pesymiści, Dzikusy, Do Góry Dnem, Gaygę, którzy ze wszech miar zasługują na uznanie.

W programie "ścierają się" różne style muzyczne lecz zawsze staram się dobierać utwory muzyczne z wielką starannością.

Zapraszam do posłuchania programu nie tylko stałych słuchaczy Katolickiego Radia Zamość lecz również inne osoby, które może przypadkowo nastawiły radio na wieczorny - niedzielny program Muzyczny Przekładaniec.

Pozdrawiam

Sławek Stępień